Bugun...


Nejla Bilgin

facebook-paylas
BOŞANIRSAN ÖLÜRSÜN
Tarih: 16-10-2019 18:17:00 Güncelleme: 16-10-2019 18:17:00


Eşinin sorumsuzluklarından eve karşı ilgisizliğinden bıkmıştı. Kadın çalıştığı için evin tüm sorumluluğu kadının omuzlarındaydı. Kocası ise ; Kazandığı parayı dışarıda arkadaşları ile tüketiyor ve eve bir kuru ekmekle bile gelmiyordu. Önceleri belki benim bilmediğim borçları var ve onları ödüyor diye düşünüyordu. Oysa aradan geçen zamanda ne borçtan söz ediliyor nede başka bir açıklama yapılıyordu.
Kazancının yetersiz olduğundan söz ediyor ve bu konuda kadını konuşturmuyordu. Oysa onunla aynı işi yapanların kazandığı para  belliydi ve kazancı düşük değildi.

Kadın paraya önem veren birisi değildi sadece eşinin sorumsuz tavrından şikayetçiydi. Sanki kendisi ile çalıştığı ve para kazandığı için evlendiğini düşünüyordu.   Dün eşinin iş çantasının içinde bir zarf gördü ve orada çeşitli zamanlarda çeşitli kadınlarla çekilmiş resimler vardı. Eşinin yanındakiler  erkek arkadaşları kadınlar ise yabancı kadınlardı.

O anda paraların nereye gittiğini anladı ve bu sorumsuz adamla olan evliliği sonlandırmaya karar verdi. Ninesi hep " ondan sana koca olmaz onun gözü göz değil " diyordu. Yaşlı kadına hak verdi ve onun o yaşlı haliyle eşini hiç tanımadığı halde nasıl çözdüğünü ise bir türlü anlayamadı. Onun göremediği neyi görmüştü acaba ..

Akşam eşine kararını açıkladı. Eşi çıldırmıştı ve para  kazanan kadını kaçırmak istemiyordu. Önce yalvardı ve ikna etmeye çalıştı . Baktı kadın kararlı ve kadını suçladı ve hakaret etmeye başladı. Kadın ise resimlerden bahsetti ve o da bağırmaya başladı. Ok yaydan çıkmıştı kimse kimseyi dinlemiyordu.
Adam kanlanan gözleriyle kadına nefretle baktı sanki kadın onu aldatıyordu.
Mutfağa gitti ve en büyük bıçağı aldı. Kadın ışıkta parlayan bıçağa baktı ve duvara doğru iyice yapıştı. Ninesinin söyledikleri aklına geldi ve gene onun haklı olduğunu düşündü.
"Boşanmaya karar veren kadın, adam ile aynı evde kalmasın ve ona yalnızken boşanma talebini açıklamasın, zarar görür, akıllı olsun ."  Demişti.

Adam bıçak ile kurbanda koyun kesmeye gelen kasap gibi kadına doğru adım attı. Gözlerinde hiçte merhamet hissi gözükmüyordu. Kadın o anda ne yapacağına karar veremedi ve kendisine doğru bıçakla yaklaşan katilinden nasıl kurtulacağını düşündü.  Ani bir hareketle yere eğildi ve  ayağının altındaki halıyı hızla çekti, tam adım atarken ayağının altından halı çekilen adam sendeledi ve yere düştü.
Düştüğü yerde garip sesler çıkarmaya başladı ve açık renk halıya doğru vişne suyu gibi bir sıvı akmaya başladı.

Onun hemen yanından fırlayan kadın dışarı çıktı ve koşmaya başladı. Nereye gideceğini ve kimden yardım isteyeceğini bilmeden kalabalık sokakta kayboldu .
Doğru ninesinin evine gitti.

Bir gün sonra adamın işyerinden aradılar telefonuna ulaşamayınca da eşinin telefonuna ulaştılar. Kadın ninesinde kaldığını ve eve gidip bakacağını söyledi.
Eve gitti ve kapıyı açtı gördüğü karşısında çok şaşırmıştı. Ağladı, feryat etti.

Yalnız kaldığında ise kendi kendine eden bulur, iyi oldu diye düşündü  ve kurnazca gülümsedi .
Şimdi yas tutma ve çok üzüldüğünü gösterme zamanıydı. En çok ağlayan ve üzülen oydu. Polis incelemesinden ve otopsiden sonra  cenaze alınmıştı. Cenaze töreninde karşısında ona sert gözlerle bakan birisi vardı ve ona doğru geldi hafifçe kulaklarına doğru eğildi ve .....Bu yazı 5235 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI